[quote]Oslavy Národního dne železnice, které pořádají České dráhy, se letos uskuteční v Chebu. V září se tam sjede na 30 železničních vozů a organizátoři očekávají až 20.000 návštěvníků, řekl člen představenstva ČD Michal Štěpán. Na největší slavnost železniční techniky se dráhy i jejich partneři chystají od počátku roku. Některé zvláštnosti představí pořadatelé těsně před samotnou akcí, nyní zveřejnili základní body programu.[/quote]

Jedna část programu bude zaměřena na historii železnice, druhá na současné technologie a třetí bude věnovaná rodinné zábavě a dětem.

Bude zde ukázka nejen historické techniky, ale i nejmodernějšího vozidla národního dopravce jak pro regionální, tak i dálkovou dopravu. Lidi v Karlovarském kraji znají například Pendolino, ale přijede i vlak vedený jednotkou RailJet,“ uvedl Štěpán.

Vedle samotného nádraží se lidé výjimečně dostanou i do chebského nádražního depa. Z Chebu budou 24. září jezdit i zvláštní vlaky do Plesné, Lubů, Mariánských Lázní, Karlových Varů a Aše.

Dne železnice využije k propagaci i Karlovarský kraj a Cheb, který například počítá s komentovanými prohlídkami města, zajistí ale i dopravu na nádraží.

Národní den železnice pořádají České dráhy v posledních letech každoročně na jiném místě Česka. Cheb historicky patřil mezi nejdůležitější železniční uzly v Česku a je stále nejvýznamnějším v Karlovarském kraji. Loni Cheb slavil i 150 let od první vlaku, který přijel do Karlovarského kraje.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno