[quote]Na veletrhu Achema představila skupina Romaco podle jejich údajů první na světě řešení, jak zabezpečit blistrové obaly před falšováním. Nový systém byl exkluzívně vyvinut ve spolupráci s Nano 4 U a byl integrován do linky Blister 960 Romaco Noack. Toto řešení splňuje EU směrnici 2011/62EU. Ve Frankfurtu nad Mohanem byla linka Blister 960 poprvé představena s novou technologií k jednoznačnému označování primárního obalu.[/quote]

Nové řešení se zakládá na systému autentizace bankovek. Nový systém ochrany primárních obalů farmaceutických produktů se dá integrovat do všech blistrových balicích linek s kódovací stanicí. Individuální kolek s hologramem se podává inline bez použití dodatečného materiálu. K tomuto účelu jsou kódovány jednotlivé blistry viditelnými nebo skrytými bezpečnostními znaménky.

Viditelný hologram s firemním logem, písmenky nebo číselnými kombinacemi prokáže blistr na první pohled jako originál. Kromě toho neviditelný kód ukrytý v struktuře hologramu se dá rychle a snadno identifikovat např. na laserové stanici. Díky použití nefalšovatelných a precizních ražených kolků nabízí tato technologie vysokou odolnost vůči padělatelům. Aplikace kódovací stanice do blistrovacího stroje je snadno proveditelná. Kódovací znaménka aplikuje vyhřívaný prvek, který neovlivňuje výrobní rychlost.

Zdroj: Packaging

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno