[quote]Vozítko Segway nabývá mnoha různých tvarů a podob a nabízí nepřeberné možnosti využití, přesto se největší popularitě těší vůbec první model, který byl představen v roce 2002. Společnost se nyní rozhodla zvolit jiný a moderní přístup. Nový Segway Robot je nejen samovyvažovacím dopravním prostředkem, ale také užitečným robotickým pomocníkem.[/quote]

Model Segway Robot, který byl představen minulý týden na veletrhu CES, byl vyvinut ve spolupráci se společnostmi Intel a Ninebot. Základová část svým tvarem připomíná stále populárnější hoverboard, po stranách je vybavena kolečky a platformou pro uživatele. Segway Robot poháněný dvěma 800W dosahuje maximální rychlosti 18 km/h a urazí více než 30 km.

Přímo uprostřed vozítka se tyčí malá a štíhlá jednotka. Součástí této jednotky je také obdélníkový displej, který z obyčejného vozítka dělá robota na kolečkách. Robota můžete naprogramovat tak, aby fotografoval, rozeznával a následoval nejen vás, ale také objekty ve vašem okolí. Robot je vybaven kamerou s vysokou ostrostí RealSense RGB-D a dalšími sledovacími zařízeními. K dispozici je též mikrofon, prostřednictvím kterého můžete zadávat příkazy i hlasem.

segway-robot-12

Robot je vybaven procesorem Intel Atom a pracuje s operačním systémem Android s otevřeným SDK. Společnost hodlá jednotky vypustit do světa ve 3. čtvrtletí letošního roku a zároveň rozjet svůj Segway’s Developer Program.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno