Zdroj: Syba.cz

[quote]Koncem ledna uvolnila společnost Creative Edge Software nejnovější upgrade programu iC3D. Současná verze pružně reaguje na potřeby trhu, především pokud se týče zobrazování. Designéři, kteří začnou tento upgrade využívat, určitě ocení nejenom nové typy nástrojů, ale především možnost dokonalého fotorealistického zobrazování.[/quote]

Současné SW s 3D vizualizací jsou velice často silnými marketingovými nástroji při presentování vývoje a variant produktu zákazníkovi či při vytváření řady podpůrných sdělení  reklamného charakteru. Pokročilou vizualizací ve 3D disponuje i celá řada současných technických programů, které ještě před nedávnem sloužili především ke konstrukci  produktu a k vytváření technických podkladů.

Nový iC3D verze 4.1 nabízí rozšíření potenciálu ve 3D

Díky nejnovějším technologiím zaimplantovaných do nové verze SW, designér může vytvářet snadným způsobem tvary a povrchy těles mnohem realističtěji než kdykoli předtím. Díky novým nástrojům (především díky novému nástroji Bump Displacement, který je znám také jako Displacement Mapping) je možné snadno docílit i hloubkových či velice detailních efektů.

Fotorealistické modelování v reálném čase

Nástroj Bump Displacement umožňuje uživateli, aby se kresba, logo či jakýkoli tvar vytvořený v Adobe Illustrator dal realisticky aplikovat na různé povrchy (karton, sklo, plast, kov atd.) v reálném čase. Díky jednoduchému využití práce s posuvníky lze věrně nasimulovat hloubku reliéfu v podobě ražby (embossing nebo debossing). K dotvoření fotorealistického vjemu slouží i věrná simulace různých světel, nasvícení apod. ve vysokém rozlišení.

Zdroj: Syba.cz

Příklady některých tutoriálů, jak s programem pracovat, naleznete zde.

Autor: Jana Žižková – Syba.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno