Zdroj: pixabay.com

[quote]Některé tramvajové linky budou mít v Ostravě o víkendu výluku. Cestující budou muset přestupovat na náhradní dopravu. Oznámil to Dopravní podnik Ostrava.[/quote]

Pro linky 7, 11, 17 a 18 začne výluka v sobotu ve 21:30 a skončí v neděli ve 23:00. Důvodem jsou pokračující práce na rekonstrukci mostu přes Palkovského ulici. Linky, které po svých trasách nejezdí kvůli opravě mostů v Plzeňské ulici už od dubna, budou nyní navíc jezdit odklonem přes Mírové a Mariánské náměstí. Po trase Nová Ves vodárna – Střelnice – Ferona – Hulvácká – Dolní – Tylova bude přes den jezdit náhradní tramvajová linka X, která bude v obou směrech zastavovat vždy na zastávkách pro směr na Dubinu. V nočních hodinách nahradí tramvaje ve vyloučených úsecích autobusy. Tramvaje mohou mít až osmiminutové zpoždění a nebudou na nich dodrženy bezbariérové spoje uvedené v jízdním řádu.

Kvůli pokládce živičného povrchu v ulici 28. října u zastávky Nová Ves vodárna budou mít tuto sobotu a pak 5. a 6. srpna vždy od 05:00 do 20:58 výluku tramvajové linky 3, 4, 7, 8 a 17. Všechny tramvajové linky jedoucí do Poruby a Martinova budou končit na zastávce Hulváky. Po trase Hulváky – Svinov mosty horní zastávka – Třebovická – Telekomunikační škola a zpět budou v intervalu tři až pět minut jezdit autobusy. Po trase Vřesinská – Poruba vozovna – Telekomunikační škola – Čistírny – Martinov a zpět pak bude zhruba v pětiminutovém intervalu jezdit náhradní tramvajová linka X.

Zdroj: ČTK