[quote]Při čtvrteční rozsáhlé kontrole dodržování povolené rychlosti na německých silnicích policie prověřila dva miliony vozů. Překročení rychlostního limitu přitom zjistila u 72.000 řidičů. S odvoláním na ministerstvo vnitra spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko o tom dnes informovala agentura DPA.[/quote]

Dopravní akce se poprvé po celém Německu konala v říjnu 2013. Letos se do ní zapojilo deset ze šestnácti německých spolkových zemí. Ze sousedů České republiky mezi nimi bylo Bavorsko, Sasko se nepřipojilo. Akce je podle něj finančně i personálně nepřiměřeně náročná ve srovnání s výsledkem.

Oproti loňskému roku, kdy byla vyšší rychlost zaznamenána ve 2,8 procenta kontrol, letos byla situace o něco horší. Policejní radary zaznamenaly nadlimitní rychlost u 3,6 procenta kontrolovaných řidičů.

„Valná většina řidičů vzhledem k předem oznámeným místům měření jela o něco pomaleji,“ uvedl bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann. Podle dlouhodobých policejních statistik překračuje rychlost v běžný den zhruba šest procent účastníků silničního provozu.

Nejvíce automobilů zkontrolovali policisté v nejlidnatější německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Bylo jich kolem 900.000, z toho 29.000 překročilo povolenou rychlostní hranici.

Rekord zaznamenali policisté v okrese Borken ve Vestfálsku, kde 35letý řidič místo povolené stovky uháněl rychlostí 179 kilometrů za hodinu. Nevlastnil navíc ani řidičský průkaz a v registru u jeho jména policisté našli jednu nezaplacenou pokutu za řízení bez oprávnění.

Cílem rozsáhlé akce byla především prevence, neboť příliš vysoká rychlost je nejčastější příčinou dopravních nehod s tragickými následky, uvedla agentura DPA. Loni na německých silnicích zemřelo 3475 lidí.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno