[quote]Vážným problémům čelí v posledních dnech německá letecká společnost TUIfly. Desítky jejích pilotů si totiž vzaly nemocenskou dovolenou, a proto firma ruší řadu letů; jen v pátek jich bylo kolem stovky. Na spoje dceřiné společnosti německého touroperátora TUI, který je největším poskytovatelem zájezdů v Evropě, přitom čekají tisíce cestujících.[/quote]

Dramatický nárůst údajné nemocnosti pilotů TUIfly nezpůsobila podle všeho žádná nákaza či infekce, ale mnohem spíše informace o nadcházejícím sloučení firmy s částí společnosti Air Berlin. Zaměstnanci se obávají, že krok povede ke ztrátám pracovních míst, a proto podle některých německých médií přistoupili k takovémuto neoficiálnímu protestu.

V jeho důsledku byla v pátek firma schopna zajistit jen deset ze 108 plánovaných letů, a to jen díky tomu, že si najala stroje a posádky od jiných společností. Výpadek se dotkl asi 9000 cestujících. Desítky letů zrušila firma už ve čtvrtek.

Problémy dopadají také na aerolinky Air Berlin, protože třetina letadel TUIfly včetně posádek už dnes pro Air Berlin létá.

Šéf dozorčí rady TUIfly Henrik Homann počítá s tím, že se lety budou rušit i v dalších dnech. S piloty podle něj vedení firmy jedná a věří, že se podaří situaci uklidnit. K dohodě obě strany vyzval také ministr dopravy Alexander Dobrindt, podle něhož nemohou na neshody doplácet cestující.

Pasažéry, kterých se problémy dotýkají, se zatím TUIfly odškodnit nechystá s odkazem na to, že za problémy způsobené „vyšší mocí“ nemůže.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno