Zdroj: Archiv

[quote]Sdružení německých lékařů v letectví dnes vyzvalo, aby se v zemi zavedly důkladnější a častější zdravotní prohlídky pilotů. Reaguje tak na nedávnou smrt 150 lidí na palubě německého airbusu, jehož zřícení ve francouzských Alpách podle vyšetřovatelů způsobil nejspíš úmyslně kopilot, který měl psychické problémy. [/quote]

Je také třeba zjišťovat užívání psychotropních léků a drog,“ řekl předseda sdružení Hans-Werner Teichmüller. Ukázalo se, že mladý kopilot trpěl v minulosti depresemi, přemýšlel o sebevraždě a navštívil několik psychiatrů. U něj doma se našly léky proti depresím.

V současnosti piloti podstupují jednu běžnou zdravotní prohlídku ročně, která stanoví, zda jsou s to řídit letadlo. Prováděné laboratorní testy přitom podle německých médií nedokážou rozpoznat, zda pilot konzumoval léky proti psychickým problémů nebo drogy. Neprověřují prý dostatečně ani případnou přítomnost alkoholu v krvi pilota.

Místopředseda sdružení německých lékařů v letectví Uwe Beiderwellen krátce po katastrofě stroje společnosti Germanwings za letu ze Španělska do Německa řekl, že zavádění psychologických testů do ročních prohlídek pilotů by bylo „přehnané“. Avšak následné poznatky z vyšetřování povedou nejspíš k podobnému zpřísnění prohlídky pilotů i v dalších zemích.

Letoun Airbus A320 havaroval 24. března při letu z Barcelony do Düsseldorfu. Zahynulo při tom všech 150 lidí na palubě. Dosavadní vyšetřování ukazuje, že se strojem záměrně narazil do horského masivu ve francouzských Alpách druhý pilot Andreas Lubitz, který měl psychické problémy. Jeho pohnutky byly podle všeho sebevražedné.

Zdroj: ČTK

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno