[quote]Vedle stále pokračujícího trendu digitalizace tisku i výseku, je dalším velmi žádaným trendem rozšiřování barevného gamutu. S tím souvisí i trend módních výrazných barev. Na tento požadavek odpověděl gigant v produkčním tisku, společnost Heidelberg, vývojem a realizací nového neonového toneru. Využití je opravdu široké – od líbivé grafiky až po bezpečnostní prvky.[/quote]

Společnosti Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg AG) se sídlem v německém Heidelbergu má pobočky v dalších více než 170 zemích světa, vč. ČR. Heidelberg AG již 150 let reprezentuje výzkum, vývoj, výrobu, obchod a služby se stroji a zařízeními pro komerční tiskárny a obalářské provozy.Vedle konvenčních tiskových strojů (především ofsetových), osvitových zařízení a zpracovatelských strojů, se společnost zabývá i tiskem digitálním.

Ve znamení neonové žluté

Pro digitální systémy HEIDELBERG VERSAFIRE CV společnost vyvinula nový typ neonově žlutého toneru, který rozšiřuje možnosti realizovatelnosti moderní grafiky. Toner „svítí“ pod UV světlem a tím je schopen přilákat větší pozornost.

Zaměřeno na bezpečnost

Protože toner je prakticky nekopírovatelný, je možné ho použít i jako bezpečnostní prvek. Portfolio případného užití v této doméně je opravdu široké – od vstupenek až po bezpečnostní náramky. Rozšířená možnost tisku o nový toner nyní znamená možnost potisku CMYK+bílá, lak a neonově žlutá.

Autor: Jana Žižková – Syba.cz