[quote]Noční autobus městské hromadné dopravy linky 55 z Otrokovic do Zlína pojede od 12. prosince o deset minut později. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) tak reaguje na nový jízdní řád vlaků, který začne platit o den později a který posunuje příjezd vlaku z Přerova do Otrokovic, řekl mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.[/quote]

Vlak z Přerova dosud přijížděl do Otrokovic ve 23:00. V novém jízdním řádu do města dorazí až ve 23:07, tedy přesně v moment, kdy dosud od železniční stanice odjížděl autobus linky 55.

„Aby cestující na tento autobus neztratili přestupní vazbu, posuneme jeho odjezd na 23:17,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Změna bude platit v pracovních dnech i o víkendech a poprvé podle takto upraveného jízdního řádu pojedou autobusy na lince 55 již v sobotu 12. prosince.

„Autobus tedy pojede po celé své trase o deset minut později než dosud. Při návratu z točny Otrokovice-Štěrkoviště zpět k železniční stanici bude tento autobus opožděn o devět minut – odjezd ze Štěrkoviště se posune z 23:19 na 23:28,“ popsal Cekota.

Změna jízdního řádu na lince 55 je dostupná na internetových stránkách www.dszo.cz a vyměněny budou i papírové jízdní řády na zastávkách. Tato změna se 28. až 30. prosince promítne i do jízdního řádu linky 70 na trase ze Štěrkoviště do Zlína. Místo ve 22:37 odjede autobus linky 70 od Štěrkoviště do Zlína až ve 23:07.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno