Pátek, 21 ledna, 2022

Gebrüder Weiss podporuje svoje klienty na cestě k uhlíkové neutralitě

Nová služba Gebrüder Weiss Zero Emissions umožňuje zákazníkům této logistické společnosti kompenzovat emise CO2. „Našim klientům poskytuje program Zero Emissions úplné a podrobné informace o uhlíkové stopě, kterou po sobě jejich zásilky zanechávají. Participujícím společnostem vypočítáme produkci CO2 vztahující se ke každé jejich zásilce přepravované po celém světě po silnici, železnici, moři i letecky,“ uvádí Wolfram Senger-Weiss, generální ředitel společnosti Gebrüder Weiss.

Nový strategický vlastník společnosti Yunex Traffic

Společnost Siemens Mobility podepsala 17. ledna 2022 dohodu o prodeji mezinárodní divize silniční dopravy Yunex Traffic společnosti Atlantia S.p.A. Představenstvo a dozorčí rada společnosti Siemens AG schválily plánovanou transakci. Kupní cena činí 950 milionů eur (hodnota podniku). Uzavření transakce se očekává do září 2022 v závislosti na schválení příslušnými regulačními orgány. Společnost Yunex Traffic je lídrem v oblasti inovativních a inteligentních infrastrukturních a dopravních řešení pro silnice a města. Společnost Atlantia, globální lídr v oblasti technologií a služeb pro dopravní infrastrukturu, se stala dlouhodobým a strategicky orientovaným novým vlastníkem společnosti Yunex Traffic.

Obaly dostupné ihned? Brněnští WPA packaging opět rozšiřují sklady

Nedostatek obalových materiálů se stal v minulém roce ožehavým problémem pro mnoho firem. A protože ani budoucí vývoj není optimistický, ve WPA packaging na nic nečekali a vydali se vstříc inovacím a rozšiřování svých skladových prostor v Brně.

Rutherfordová dokončila let kolem světa; je nejmladší ženou, jíž se to povedlo

Devatenáctiletá pilotka Zara Rutherfordová dnes po pěti měsících přistála v Belgii, kde zakončila svůj samostatný let kolem světa. Informuje o tom britská BBC. Rutherfordová létající v česko-slovenském ultralehkém letounu Shark se stala nejmladší ženou, které se takový kousek podařil.

Německý dopravce FlixMobility zvažuje nákup vlaků za miliardu eur

Německá dopravní společnost FlixMobility zvažuje nákup nových vlaků asi za jednu miliardu eur (24,3 miliardy Kč). Informoval o tom dnes německý ekonomický list Handelsblatt. Firma je známá především díky své značce meziměstských autobusů FlixBus, které jezdí i v České republice.

Technologická předpověď pro rok 2022: co lze očekávat v hybridním pracovním světě

Předpovídat budoucí trendy není snadné. Svět technologií, výzvy společností i nepředvídatelnost spotřebitelských trendů se vyvíjí velmi rychle. Tento status quo narušují pouze inovace, které předbíhají dobu nebo jejichž trh se právě nyní formuje. Na základě aktuálního stavu, který pozorujeme v chování podniků a spotřebitelů, se nyní pokusíme předpovědět, kam se firemní technologie v letošním roce vydají.

Z Berlína vyjel zkušební vlak s novým systémem spojení vozů

Jako revoluci v nákladní železniční dopravě, díky které se Evropa dostane na špičku digitalizace a automatizace v přepravě nákladů po kolejích, dnes německý ministr dopravy Volker Wissing označil nový systém spojování nákladních vagonů. Evropa více než 100 let používá ke spojení nákladních vozů těžké ústrojí, které se neobejde bez ruční práce posunovačů. Příprava soupravy tak může trvat i hodinu.

Německé ministerstvo kritizovalo extrémně rychlou jízdu českého boháče

Německé ministerstvo dopravy podle agentury AP kritizovalo extrémně rychlou jízdu českého miliardáře Radima Passera na německé dálnici, při níž jeho Bugatti jelo až 417 kilometrů v hodině. Jedno z videí z loňské jízdy osmapadesátiletý podnikatel v lednu umístil na internet.

Čipová krize způsobila celoroční pokles výroby vozidel v Česku

Narušené dodavatelské a logistické řetězce v čele s nedostatkem polovodičů vrátily produkci vozidel v ČR o osm let nazpátek. V roce 2021 tak bylo vyrobeno 1 141 698 silničních vozidel všech typů. To představuje pokles o 3,7 procenta vůči prvnímu pandemickému roku 2020. Pokles se dotkl především výroby osobních vozidel a autobusů, ostatní segmenty tuzemské finální výroby oproti roku 2020 rostly.

Pematros: Vykoupíme vaše regály s platbou předem

Regály jsou nezbytnou součástí každého skladu, nezáleží na tom, zda se jedná o sklad v obchodě, výrobním závodě nebo třeba autoservisu. Samozřejmě také existuje více druhů regálů, které se hodí pro uskladnění různého druhu zboží. Co ale dělat, když už regály nebo regálové systémy přestanete z nějakého důvodu, například kvůli stěhování skladu nebo úplného ukončení provozu, potřebovat? 

HANNOVER MESSE 2022 přeložen na začátek června

Vzhledem k současné situaci kolem společnosti Covid uspořádá společnost Deutsche Messe AG přední světový veletrh průmyslových technologií od 30. května do 2. června. Nový termín...

Budoucnost pražského metra přibližuje výstava

Při příležitosti nedávného znovuotevření vestibulu Na Knížecí ve stanici metra Anděl připravil Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v úzké spolupráci s Galerií hlavního města Prahy (GHMP) v rámci programu...

VŠLG : Den otevřených dveří 8. února 2022 v Přerově a 19. 2. 2022...

Zveme Vás na Den otevřených dveří v Přerově, který se uskuteční 8. února 2022 v době od 14:00 do 17:00 hodin na adrese Palackého 1381/25 a 19. 2. 2022 v době od 11:00 do 13:00 hodin na adrese Svídnická 506, Praha 8 v budově Vysoké školy hotelové.

Vláda chce navýšit úhrady pojišťoven na záchrannou službu, bude s nimi...

Hejtmani se s vládou domluvili na zvýšení plateb pojišťoven na zdravotnickou záchrannou službu (ZZS). Povedou se o tom jednání mezi vládou, kraji a pojišťovnami, řekl po dnešním jednání s hejtmany novinářům premiér Petr Fiala (ODS). Rozhodnutí ocenil předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS) s tím, že podíl krajů na financování záchranné služby v posledních letech se výrazně zvětšil v porovnání s výší úhrad zdravotních pojišťoven. Navýšit plánuje vláda i finance na opravy silnic nižších tříd.

Logistický kalendář

SLOVLOG

Bratislava
function tribe_attachment_404_fix () { if (class_exists('Tribe__Events__Main')) { remove_action( 'init', array( Tribe__Events__Main::instance(), 'init' ), 10 ); add_action( 'init', array( Tribe__Events__Main::instance(), 'init' ), 1 ); } } add_action( 'after_setup_theme', 'tribe_attachment_404_fix' )