[quote]Společnost Heidelberger Druckmaschinen AG se svými stroji pro větší formát, který je vhodnější především pro výrobce obalů, slaví úspěchy již řadu let. Na letošní Drupě představila společnost novou generační řadu těchto tiskových strojů, která je schopna plně uspokojit výrobce obalů, reklamy i etiket.[/quote]

Oproti stávající řadě disponuje i mnohými „vychytávkami“ a inovačními prvky, které u stroje vedou k celkovému zefektivnění výroby.

Již předchozí úspěšná řada Speedmaster XL 106 si, díky vysokému stupni automatizace a zvýšené produktivitě, velmi rychle získal celou řadu příznivců a výrobce doufá, že podobně úspěšná bude i nejnovější řada těchto typů strojů, která byla představena na veletrhu Drupa v Düsseldorfu.

Motto, kterým byla presentace na výstavišti provázena, bylo Simply Smart. A vystihuje podstatu dalších změn konstrukce i vybavení tohoto ofsetového tiskového stroje.

Ovládání tiskového stroje budoucnosti

Vedle již tradičně vysoké kvality tisku a  optimálního vedení archu tiskovým strojem i při vysokých rychlostech dochází k posílení další míry automatizace, především v samotném ovládání stroje.

Decentralizované ovládání bylo vidět již u předchozí generace, kde stroj je kromě pultu dálkového řízení a ovládacího panelu na vykladači tiskového stroje možné do značné míry ovládat také z dalších míst na tiskovém stroji.

Decentralizované ovládání tak vede nejenom ke zrychlení práce, ale také k možnosti ovládat stroj jedním pracovníkem. Ten může ovládat jednotlivé součásti přímo z daného místa, místo aby musel obcházet stroj ke staticky umístěnému pultu.

Decentralizace řízení a vysoká míra automatizace pokračuje

Zatímco dnes musí provozovatel aktivně spustit procesy na stroji (ať již z pultu či jiného místa), v budoucnu bude stroj, pokud je to možné, být schopen udělat veškerá nastavení sám, výběrem tiskové úlohy.

Inovativní novinkou je i „Hycolor Multidrive“ pomocí něhož může jak barevník, tak i vlhčící zařízení pracovat nezávisle na hlavním pohonu. Díky inline novému (2. generace) spektrálnímu měřicímu systému barev Prinect Inpress Control 2 je snížena i doba vlastního proměřování a vyhodnocování barevnosti.

3_prinect_press_center_xl_800w

Do stroje je možné umístit dotiskové inkjetové zařízení, které je umisťováno na poslední lakovací jednotku. Řešení Duo umožňuje kombinaci ofsetových tiskových agregátů s flexotiskovými jednotkami pro vyšší nánosy převážně podkladových a speciálních barev nebo tiskových laků.

Zdroj: Syba.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno