[quote]Klöckner Pentaplast představí nejnovější řadu obalových řešení, včetně nedávno oceněného clikPET designu, na Agroprodmash, konaného ve dnech 10. – 14. října v Moskvě v Rusku. Díky unikátní technologii, obal dokáže u jogurtu prodloužit trvanlivost až o 10 dnů. Vedle kvalitativních úspor má obal i pozitivní environmentální aspekty.[/quote]

Klöckner Pentaplast Group patří ke globálním leaderům ve výrobě obalů a jejich potisku především pro farmaceutický segment, zdravotnická zařízení či průmysl potravin a nápojů. Vedle standardních řešení je skupina známa i svým individuálním přístupem k vytváření řešení na míru zákazníkům.

clickPET vhodný pro balení jogurtů

Nová technologie je vhodná především pro balení jogurtů do obalů vaničkového typu. Díky vynikajícím vlastnostem tohoto PET materiálu je možnost případného poškození obalu a tím vytečení obsahu zredukována na maximálně možnou úroveň.

Spotřebitel se rovněž nemusí obávat poškození obalu ani při oddělení jednoho jogurtu ze skupinového balení. Obal letos získal i prestižní ocenění World Dairy Innovation Awards 2016.

Společenská odpovědnost

Klöckner Pentaplast Group má vysoké ratingové hodnocení v rámci EcoVadis. Tímto hodnocením je klasifikována společenská odpovědnost firem v průběhu jejich výrobní či obchodní činnosti. Hodnotí se především čtyři oblasti: Vztah k životnímu prostředí, pracovní postupy, spravedlivé obchodní praktiky a míra trvalé udržitelnosti.

Klöckner Pentaplast patří mezi top 5 % dodavatelů posouzených v odvětvové klasifikaci pro environmentálnípostupy a v horní 9 % dodavatelů hodnocených v příslušné odvětvové klasifikace poctivého obchodního styku.

Zdroj: Syba.cz