[quote]V areálu Nemocnice Prostějov bylo v pondělí otevřeno nové parkoviště s kapacitou 149 míst, díky kterému pacienti, zaměstnanci i návštěvníci snadněji zaparkují své automobily. Stavba parkoviště stála zhruba sedm milionů korun, což je 60 procent původně odhadových nákladů, řekla mluvčí prostějovské nemocnice Radka Miloševská.[/quote]

Nová parkovací plocha, jejíž součástí je osm míst pro vozidla invalidů, funguje jinak, než jak bylo dosud v areálu Nemocnice Prostějov nastaveno parkování.

„Režim se změnil k lepšímu. První hodinu mohou lidé parkovat zdarma, zatímco dříve měli bezplatně k dispozici 30 minut. Poté za každou započatou hodinu zaplatí 20 korun. Maximálně mohou zaplatit sto korun za jeden den,“ uvedla Miloševská.

Lidé měli dosud často problém svůj automobil na přeplněném parkovišti před prostějovskou nemocnicí zaparkovat. Využívají ho totiž i obyvatelé nedalekého sídliště, které se potýká s nedostatkem parkovacích míst.

„Věřím, že s novým parkovištěm výrazně ubude starostí pacientům i zaměstnancům nemocnice, kteří dosud hledali volné místo k zaparkování jen velmi těžko,“ řekl předseda představenstva Středomoravské nemocniční Tomáš Uvízl.

Zakázku na stavbu nového parkoviště ve výběrovém řízení vyhrála stavební firma STRABAG. Nové parkoviště v areálu Nemocnice Prostějov vzniklo na pozemcích Olomouckého kraje.

Prostějovská nemocnice je spolu s nemocnicemi ve Šternberku a Přerově součástí skupiny Agel, která si nemocnice na 20 let pronajala od Olomouckého kraje. Tři zdravotnická zařízení provozuje společnost Středomoravská nemocniční. Skupina Agel má v Česku deset nemocnic a několik dalších zdravotnických zařízení.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno