[quote]Jak lze očekávat, posun směrem ke světu s nezávislými kamiony je veden největšími automobilovými výrobci, jako je Daimler a Volvo. Rodící se startup Otto ale momentálně vyvíjí technologii, která může být přidána do dnešních kamionů a může umožnit, aby tyto kamiony jezdili bez řidiče.[/quote]

Firma Otto byla sice založena letos v lednu, ale už teď čítá 40 zaměstnanců a mezi nimi jsou i bývalí zaměstnanci Googlu, Applu a Tesly. Společnost stojí na přesvědčení, že technologie na samořízení zařídí více funkční, efektivní a bezpečnější dopravu a také doufá, že přinese tyto výhody zejména právě přepravě produktů a hromadné dopravě.

Právě z tohoto důvodu vyvíjí tak zvanou samořídící soupravu pro dálkové kamiony. Tato souprava obsahuje senzory, vozidlové vybavení a samořídicí program. Všechno je navržené tak, aby to mohlo být nainstalováno do obyčejných kamionů pro řidiče. Kamera, radar a laserové senzory jsou umístěny nahoře na kamionu a posílají data do programu uvnitř kamionu, který dělá okamžitá rozhodnutí o tom, jak kamion řídit.

Firma Otto publikovala jen minimum dalších informací o funkčnosti systému. Na jejich webových stránkách je zmínka o robotice, která pravděpodobně bude plnit instrukce od programu ohledně řízení a ovládání rychlosti, ale to kde a jak bude toto nezbytné vybavení umístěno je zatím nejasné.

Otto čeká, že v jednom z kamionů bude sedět řidič a bude „spíš pouze dohlížet“. To umožní, aby bylo ujeto víc kilometrů, budou bezpečnější silnice a větší úroveň produktivity. Cena samořídící soupravy ještě nebyla stanovena a vše se stále ještě testuje, ale společnost Otto říká, že to bude zlomek ceny komerčního kamiónu.

Následující video ukazuje jeden z kamionů firmy Otto na silnici.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno