[quote]Nový specifický displej pro nákladní vozidla bude debutovat na zářijové výstavě s názvem Commercial Vehicle Show v německém Hannoveru.[/quote]

Systém vyvinutý firmou Continental pracuje s funkcí používanou v motorsportu obvykle u výkonných vozů, avšak v tomto případě je přizpůsobena na konkrétní aplikaci užitkových vozů. Německá společnost bude technologii prodávat výrobcům nákladních automobilů.

Společnost vyvinula dva typy displejů. První z nich se instaluje přímo na čelní sklo, zatímco druhý využívá v jeho přední části jakýsi transparentní disk – tzv. „combiner“, který je vhodnější pro obrysová čelní skla, s nimiž se u evropských nákladních vozidel obvykle setkáváme.

Displej byl vyvinut, aby pomohl řidičům sledovat děj na silnici a soustředit se tak na jízdu. Continental však věří, že technologie bude hrát významnou roli v budoucnosti autonomních vozidel – v neposlední řadě v předávání informací řidiči, zatímco je vozidlo v automatickém provozu.

„Vidíme displej, který je důležitým prvkem pro budoucí komunikaci mezi člověkem a strojem, vedoucí k větší bezpečnosti u užitkových vozidel,“ řekl Dr. Michael Ruf, jeden z předních představitelů firmy Continental. „Budoucnost, v níž může řidič předběžně obdržet informace o manévrech plánovaných vozidlem během autonomního řízení.“

Firma Continental vývojem displeje následuje trendy digitalizace, které sledují větší bezpečnost, účinnost a propojitelnost. Právě tyto trendy tvoří klíčovou část její studie, jejíž zahájení proběhne na zmiňované výstavě.

Zdroj: www.transportnewsbrief.co.uk

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno