[quote]Nový parkovací systém v centru Dobříše na Příbramsku začne fungovat až od února. Původně měly být nové parkomaty v provozu od Nového roku, objevily se ale problémy na straně dodavatele, řekl starosta Stanislav Vacek (STAN). Pro dodavatelskou firmu podle něj zpoždění znamená sankci 50.000 korun.[/quote]

Z náměstí mají zmizet dosavadní parkomaty u každého stání, které po vhození mincí na displeji ukazují zaplacený čas. Nahradit by je měly nové parkomaty vydávající lístky, které si řidiči položí za přední sklo. „Dodavatel měl určité problémy a nebylo jisté, jestli parkovací automaty dodá včas, tak jsme původní parkomaty nechali ještě na místě,“ uvedl Vacek. Fungovat budou do konce ledna, kdy je nahradí tři nové automaty.

Dosavadnímu provozovateli parkovacího systému radnice vypověděla smlouvu, podle Vacka nebyl tento způsob nejšťastnější. Někdy se podle něj například stávalo, že se mincovníky zaplnily a na displeji automatu se neobjevil zaplacený čas.

Dva nové parkomaty budou osazeny na Mírovém náměstí. Počítá se s tím, že na půl hodiny tam bude parkování zdarma, přesto bude nutné z přístroje odebrat parkovací lístek. Každá další hodina by pak měla stát 20 korun. Třetí parkomat bude instalován před prodejnou COOP v Pražské ulici. Za čtvrthodinové stání se tam má platit pět korun. Doba placeného parkování má být v týdnu od 07:00 do 18:00 a v sobotu od 07:00 do 12:00.

Veřejnosti přístupné bude i parkování na Mírovém náměstí za radnicí, a to buď s placenými očíslovanými rezidenčními kartami, které budou vydávány v omezeném počtu nebo po zaplacení v parkomatu.

Parkovací automaty fungují i v dalších větších městech ve Středočeském kraji. Ročně do městských rozpočtů přinášejí miliony korun. Zástupci radnic ale oceňují hlavně to, že regulují dopravu na vytížených místech.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno