[quote]Na letošním PACK EXPO InternationalPrintPack debutoval novým typem flexibilního plastového sáčku, který se vedle easy open otevírání, vyznačuje i velmi dobrými bariérovými vlastnostmi, především proti pronikání vlhkosti a kyslíku. Sáček má ambice zařadit se po bok obalů, které díky svým vlastnostem mohou redukovat plýtvání s potravinami.[/quote]

Společnost Printpack byla založena v roce 1956 v americké Atlantě. V současnosti tento specialista na flexibilní (a část i pevného) balení má 21 výrobních závodů nejenom v USA, ale i v Mexiku a Číně.

Široká nabídka ve flexibilním balení

PrintPack nabízí svým zákazníkům kompletní řadu řešení, která zahrnuje nejenom ploché či stojací (Doypack) sáčky, ale i různé typy tašek a dalších typů flexibilních obalů. Nezbytnou součástí environmentálně funkčních obalů jsou uzávěry, vč. reclosable. Vedle bariérových folií je u obalů neméně důležitý proces jejich plnění.

Kvalitní obal podporuje značku potraviny

Obalová řešení, která přispívají ke zpomalení procesu degradace potravin a prodloužení jejich trvanlivosti jsou zároveň i významným podporovatelem vlastní značky produktu. Pomocí silné značky lze pak získat vyšší preference u spotřebitelů a jejich silnější loajalitu k produktu.

Autor: Jana Žižková – Syba.cz