[quote]Nymburk a České dráhy se dohodly na podobě nové parkovací plochy u hlavního nádraží v Nymburku. Úpravy by měly začít na začátku příštího roku. Náklady na přestavbu plochy včetně demoličních prací budou záviset na rozsahu terénních úprav a inženýrských sítí, zatím město nemá přesnější odhad. Cílem je odlehčit okolním ulicím od zaparkovaných aut. Celkem by mělo přibýt zhruba 200 parkovacích míst, řekla mluvčí Nymburka Olga Vendlová.[/quote]

Na ploše, která se nachází vlevo od podchodu u nádražní budovy, zatím budou auta parkovat na zpevněném povrchu, později by zde mohlo vzniknout řádné parkoviště s vyznačenými parkovacími místy. Podobu řešili tento týden zástupci města, Českých drah (ČD) a Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). „Nyní věc závisí na schválení zastupiteli v listopadu, na finančním vyrovnání a následném zapsání pozemku včetně budov s demoličním výměrem do katastru nemovitostí. To by se mělo stihnout do konce roku,“ uvedl starosta Nymburku Tomáš Mach.

Nádraží je v Nymburku místem s vyšší koncentrací krádeží a loupeží, proto město umístí před nádražní budovu novou kameru, která bude zároveň sloužit jako web kamera pro veřejnost.

V současnosti také pokračuje oprava nymburské nádražní budovy, kde by se ještě letos měl zvýšit komfort pro cestující, například se chystá nové sociální zařízení a zvelebení nádražní haly. Dokončené už jsou pokladny s novým zázemím a nasvícením. Hendikepovaným lidem budou lépe uzpůsobené vstupy do nádraží i pokladny.

Na nádraží také funguje hlídaná úschovna zavazadel, kde je možné nechat za poplatek i kolo nebo motocykl. V místě je zároveň půjčovna jízdních kol včetně dětských. „V praxi cyklisté dojedou na vypůjčených kolech například z Nymburka do Lysé nad Labem nebo Poděbrad, kde mohou bicykly zanechat opět na nádraží a pokračovat vlakem,“ doplnila Vendlová.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno