[quote]O chystanou strategickou průmyslovou zónu, která má být v následujících letech vybudována v areálu bývalé vrtulníkové základny v Bochoři u Přerova, se začali zajímat první investoři, bez dalších podrobností řekl primátor Přerova Vladimír Puchalský (Společně pro Přerov). Nedávno se spekulovalo o tom, že by do Přerova mohla zamířit britská automobilka Jaguar Land Rover, která se ale nakonec rozhodla novou továrnu postavit na Slovensku.[/quote]

Puchalský s odkazem na informace vládní agentury CzechInvest, která zprostředkovává investice, řekl, že o bochořskou průmyslovou zónu mají mít nyní zájem tři investoři. „Z toho jeden je strategický,“ uvedl Puchalský. Jména potenciálních investorů ale nezná. CzechInvest podrobnosti o nových investorech zveřejňuje až poté, co je podepsána smlouva.

Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu se samosprávami do konce roku rozhodne, zda chystaná strategická průmyslová zóna v Bochoři bude fungovat bez letiště, či s ním. O podobě průmyslové zóny v Bochoři bude na začátku roku jednat vláda.

Podle hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD) i primátora Puchalského je lepší varianta bez letiště, díky které by plocha průmyslové zóny činila 400 hektarů. Průmyslovou zónu v Bochoři lze s pomocí železniční vlečky napojit i na důležitý železniční uzel v Přerově.

Na bochořské základně už začala demolice bývalých krytů pro vojenské letouny, na kterou vláda vyčlenila 850 milionů korun. Areál prozkoumají pyrotechnici a poté další odborníci, kteří budou zjišťovat, zda není znečištěna zemina a podzemní voda.

Pro stavbu zóny v Bochoři je nyní důležitá dostavba chybějících dvou úseků D1 z Říkovic do Přerova a z Přerova do Lipníku nad Bečvou. Druhý z úseků se začal stavět v polovině roku, pro stavbu úseku z Říkovic je třeba vykoupit ještě část pozemků.

Armáda se z přerovské základny přestěhovala do Náměště nad Oslavou předloni. Letiště nyní spravuje státní podnik LOM Praha, který později mohl využívat například letiště v Bechyni.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno