Zdroj: DENÍK/Dimír Šťastný

[quote]O parkování v modré zóně si v Praze 6 požádalo už 15.000 lidí, což odpovídá přibližně počtu jejich obyvatel oprávněných k získání rezidenčního parkování. Nárok koupit si parkovací karty do modrých zón mají kromě nich i ostatní obyvatelé čtvrti, celkem asi 30.000 Pražanů. V zónách je ale jen 15 až 17.000 míst. Informoval o tom starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Zóny začaly platit ve středu na části území Prahy 5 a 6, všechny dopravní značky budou platné nejpozději v neděli.[/quote]

„Drtivá většina rezidentů, asi 15.000 lidí, si už o oprávnění požádala,“ řekl starosta.

Úřady přesto dál zachovávají delší otevírací dobu.

„Čekací doby se trochu prodloužily. Největší nápor zaznamenáváme od pondělí tento týden,“ dodal Kolář.

Do 4. září tak mají úřady otevřeno i o víkendu, čtyři dny v týdnu až do 20:00. Řidiči musí do systému na úřadě nahlásit registrační značku vozu a zaplatit poplatek. V ulicích jezdí speciální auta s kamerami, které značky snímají. Pokuty za špatné parkování uděluje magistrát, stejně jako v dosavadních zónách v centru.

Parkovací oblast v Praze 6 je zaváděna v Bubenči, na Hradčanech, v Dejvicích, Vokovicích, na Veleslavíně a Břevnově a ve Střešovicích. Po vyhodnocení stávajících je v plánu rozšíření i na další část Vokovic, sídliště Dědina, okolí Petřin a Břevnova.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno