Zdroj: Archiv

[quote]Dva zájemci podali  žádost o zřízení práva stavby na pozemcích u brněnského letiště, kde má vzniknout logistická zóna, uvedla mluvčí Jihomoravského kraje Eliška Windová. Jde o developerskou společnost CTP a o Brno Airport Logistic Park (BALP), která je dceřinou společností Letiště Brno, potvrdili zástupci těchto firem.[/quote]

Budovy mají stát na pozemku o velikosti zhruba 1,5 hektaru, právo stavby na 51 let si kraj cení podle znaleckého posudku minimálně na 11,3 milionu korun. Kraji navíc poplynou dodatečné příjmy 13 milionů korun. Developer totiž postaví na svoje náklady na dalších pozemcích o velikosti 4,5 hektaru silnice či parkoviště.

O zřízení práva stavby Jihomoravský kraj požádala BALP, která měla od kraje pozemky u letiště pronajaté od roku 2007 za pomoci věcného břemene, a to za deset milionů na 60 let. Věcné břemeno by však zaniklo, pokud by se na pozemcích příští rok nepodařila zkolaudovat stavba.

BALP výši nabídky nekomentovala stejně jako CTP, které ji doručilo až dnes ráno do podatelny krajského úřadu.

Vychází však z atraktivity pozemku, která je ještě o něco vyšší než na Černovické terase. Tam jsme od Brna kupovali pozemky průměrně za 1700 korun za metr čtvereční,“ řekl jihomoravský ředitel CTP Tomáš Budař.

Radní mají projednat nabídky tento týden a ve čtvrtek chtějí svůj návrh předložit zastupitelstvu.

O zázemí u letiště projevila zájem mezinárodní přepravní společnost TNT a provoz by chtěla zahájit ve druhé polovině příštího roku. Létá pětkrát týdně ve všední dny a ročně přepraví zhruba 4000 tun zboží. Dosud na letišti žádné zázemí nemá a vozí na něj připravené zásilky.

Zatím se počítá se stavbou jedné haly, postupně by mohly být až čtyři. Počáteční investice do stavby má být zhruba půl miliardy korun a zaměstnáno má být v TNT 125 lidí.

Zdroj: ČTK