[quote]Oba tunely na dálnici D8 před hranicemi s Německem jsou pro veškerou dopravu znovu otevřené. Včera odpoledne to sdělilo Národní dopravní informační centrum. Silničáři práce skončili s denním předstihem. Uzavírka tunelů Libouchec a Panenská trvala od sobotních 13:00. Na objízdných trasách se včera tvořily zejména kvůli kamionům kolony.[/quote]

Důvodem uzavření byla údržba a zkouška požárně bezpečnostního zařízení v souvislosti s dokončováním dálniční stavby přes České středohoří. Původní plán Ředitelství silnic a dálnic byl otevřít tunely znovu až o půlnoci z úterý na středu.

Oba tunely byly mimo provoz už o víkendu 8. a 9. října. Doprava v tu dobu na objízdných trasách kolabovala. Zejména kamiony a autobusy měly podle policie problémy zdolat převýšení v Nakléřově. Na objížďce se stala také těžká dopravní nehoda nákladní soupravy.

Při druhém uzavření tunelů od soboty 15. října policie doporučovala řidičům vozidel nad 7,5 tuny využít při cestě do Německa směr Chomutov přes Horu Svatého Šebestiána nebo z Lovosic přes Ústí nad Labem a Děčín do Rumburka. Přesto včera byla doprava na severu Čech kvůli zavřeným tunelům na dálnici D8 opět místy velmi hustá.

Poslední nedokončený úsek D8 přes České středohoří má být zprovozněn v polovině prosince. Na rozestavěném úseku se však objevily další problémy se stabilitou podloží. Pokud budou ohrožovat dopravu, termín otevření dálnice se podle ministra dopravy Dana Ťoka posune.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno