Domů Akce ObalTrend příspěvkem k osobnímu profesnímu rozvoji

ObalTrend příspěvkem k osobnímu profesnímu rozvoji

[quote]Čím více člověk ví, tím si je také vědom, že je kolem něj spousta důležitých věcí, o kterých by měl vědět víc. Konference o automatizaci a balení, ObalTrend 2016, která se koná v Mikulověv závěru měsíce dubna, je dobrou příležitostí posunout si i osobní profesní obzory dále.[/quote]

Kontrola při paletizaci

Paletové jednotky jsou úhelným kamenem logistiky současné logistiky zboží. K jejich vytvoření slouží proces paletizace. Jan Zechmeister, Alvey Manex obohatí konferenci o prezentaci na téma optické kontroly vrstev produktů při paletizaci – způsoby, jak předejít poškození produktů nebo prostojům.

Pro a proti

Dát přednost značení laserem nebo si zvolit dotisk potřebných údajů  inkoustovými tiskárnami? Přehled v této oblasti získají posluchači díky Kamilovi Suchánkovi, Bottling Printing, který na praktických příkladech problematiku ozřejmí.

Nenechat se napálit

Zatímco jakž-takž chrání spotřebitele před nekalými obchodními praktikami legislativa a to zejména zákon o ochraně spotřebitele včetně aparátu České obchodní inspekce, v rámci obchodních vztahů B2B taková berlička neexistuje. O zkušenostech, jak čelit nekalým praktikám při nákupu obalových materiálů, se s účastníky konference podělí Renáta Dobešová, Ekobal.

Nalakovat, potisknout

Při finálních úpravách povrchu výrobku i povrchu obalu hraje velkou roli povrchové napětí materiálů, které je jedním z rozhodujících kritérií pro adhezi např. tiskových barev, lepidel, laků, nátěrů atd. na jakémkoli plastovém povrchu. Prof. Petr Špatenka, Fakulta strojní ČVUT, Ústav materiálového inženýrství, ve své prezentaci dá nahlédnout této problematiky a nabídne možné způsoby řešení.

Registrace ještě probíhá

Do konání konference 28.-29. dubna 2016 zbývají pouze dva týdny. Témata jsou zajímavá, je nejvyšší čas se registrovat, pokud čtenář tak již neučinil. On-line registrace: www.obaltrend.eu

 Zdroj: Syba – Vlado Volek