[quote]Obalová akademie 2016 se otevírá vzdělávací akcí zaměřenou na požadavky kladené na obaly, obalové materiály určené pro kontakt s potravinami a také na plastové obaly pro kosmetiku.[/quote]

Seminář pokračuje v osvědčené formě otevřené diskuze přednášejících s posluchači. Je přínosné, že akce se stala platformou bezkonfliktního setkávání pracovníků odpovědných za kvalitu obalů a obalových materiálů, obalových techniků výrobců potravin s inspektory, což vytváří předpoklad pro racionální odbornou komunikaci.

Praxe při prokazování vlastností obalových materiálů pro balení potravin

Řada obalových a potravinářských firem operuje jak na českém, tak i slovenském trhu. Pro bezproblémové obchodní vztahy je dobré znát odlišnosti mezi prokazováním vlastností obalových materiálů inspekcím v Česku a na Slovensku.

Norma: Požadavky na plastové obalové prostředky pro kosmetické přípravky

Matrice kosmetických přípravků se svými fyzikálními, fyzikálně-chemickými a toxikologickými vlastnostmi blíží matrici potravin. Materiály pro obalové prostředky, které jsou určeny pro balení potravin, již byly často testovány, takže jsou k dispozici relevantní informace o stabilitě a migraci. Z těchto poznatků vychází přiřazení simulantů k příslušným kosmetickým přípravkům.

Co je BPA, kde se používá, čím lze nahradit

Francie uplatňuje zákaz obalů obsahujících bisfenol A (BPA) pro balení potravin. Je to postoj hodně tvrdý, zatímco Brusel zapovídá pouze kojenecké lahve z polykarbonátu (PC, kde se vyskytuje BPA), Francouzi bez ohledu na ideu volného jednotného evropského trhu, jdou nad tento rámec. V přednášce zazní, o které obaly se jedná, možnosti náhrad a komplikace s tím spojené.

Manuál SVP – obaly pro potraviny a kosmetiku, 8. vydání

Účastníkům semináře bude poskytnut Manuál správná výrobní praxe – obaly na potraviny a kosmetiku. Osmé vydání je rozšířeno propustnosti polymerů, označování kosmetiky, simulanty kosmetických přípravků i o značení TRIMAN.

JABOK

Aula Vyšší odborné školy teologické a pedagogické JABOK poskytne 4. února 2016 prostor odbornému semináři Obaly pro potraviny a kosmetiku.

Zdroj: Syba – Vlado Volek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno