[quote]Do ostrého provozu přešel nově dokončený silniční obchvat Chebu. Karlovarský kraj do jeho stavby, která trvala rok a půl, investoval 392,6 milionu korun. Většinu ale pokryla dotace z Regionálního operačního programu Severozápad. Další peníze kraj dal na úpravu křižovatek, kterým se obchvat napojuje na silniční síť, řekl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik (ČSSD).[/quote]

Podle starosty Chebu Petra Navrátila (ČSSD) by nová silnice lemující dnešní město na jihovýchodě měla hlavně ulehčit centru města zatíženému dopravou.

„Centru by se měla vyhnout tranzitní doprava, která dnes jede z Mariánských Lázní a Karlových Varů směrem na Waldsassen a dál na Regensburg. Jelikož nám sílí doprava na hraničním přechodu Svatý Kříž, tak právě ta by nyní měla být odkloněna na obchvat,“ řekl Navrátil.

Obchvat ale v některých místech stojí na dohled od zástavby. I když na nejkritičtějších místech byly postaveny protihlukové zábrany, teprve ostrý provoz ukáže, jestli měření hluku nezjistí překročení limitů a nutnost vybudovat další zábrany, řekl Pánik.

Podle Navrátila ale bude nějakou dobu trvat, než si na novou dopravní cestu řidiči zvyknou. I když dopravní značení už směřuje auta na obchvat, mnoho řidičů je zvyklých jezdit přes Cheb a cestu přes město zatím stále ukazují i navigační systémy.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno