[quote]Obchvat Karlových Varů, se kterým se počítá už od 80. let minulého století, má už jen jednu variantu. Město podpoří návrh Karlovarského kraje, tedy variantu, která se dotýká jen okrajových částí města. Ale jestli a kdy se obchvat bude stavět, zatím vůbec není jasné, řekl náměstek primátora Michal Riško (ČSSD).[/quote]

„Když jedna varianta zmizí, uvolní se tak mnoho pozemků, které byly dlouhodobě blokovány. V tuto chvíli město získá pozemky, s kterými může nakládat, buď je prodat nebo s nimi nakládat v jiném režimu, než je jen blokovat pro případnou stavbu ochvatu,“ uvedl Riško.

V územních plánech města byla dosud zakreslena i varianta, která ústila nedaleko centra města. Nyní přijatý návrh počítá s vedením silnice od Jenišova, kolem Otovic a Drahovic až k bohatické teplárně.

Protože má ale město už v současné době průtah, který na konci ústí do silnice R6 ve směru na Cheb, není jasné, kdy se Vary dočkají skutečného obchvatu, který by odvedl dopravu zcela mimo město. Podle Riška by musel být investorem kraj nebo stát, protože na stavbu za několik miliard korun by město samo nikdy nemělo. Pro Karlovy Vary je ale v současné době prioritou spíš dostavba silnice R6 na Prahu než úvahy o obchvatu.

Přesto však s pozemky pro vybranou variantu počítá a bude je blokovat. Podle Riška má město v majetku asi 99 procent pozemků, které by v případě stavby byly potřeba.

Sousední města jsou na tom s obchvaty podstatně lépe. Sokolov má jeden obchvat hotový a druhý se dodělává, podobně i Cheb obepínají od letoška silnice z obou stran.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno