Zdroj: Syba.cz

[quote]Firma SCHULER Group, založená v roce 1839 v Německu, je dnes globální korporací, dodávající primárně stroje pro automobilový průmysl, ale i pro oblast výroby obalů a balení, výrobu domácích spotřebičů, ražbu, železnici i pro oblast aeronautiky. [/quote]

Spolupráce gigantů

Na Metpacku SCHULER zaujal svými řešeními určenými pro výrobu hliníkových láhví, které mají v současnosti velký globální potenciál. Schuler se zde podílel na vývoji a výrobě ve spolupráci s japonskými odborníky z DWI Bottle Cans, TMC. Společnost TMC je lederem na trhu v oblasti strojů pro výrobu hliníkových lahví a vyvinula stroj na výrobu hrdla na láhve („Bottle Necker“) s ambiciózní technologií nástrojů. Vedle lisů a tvarovacích nástrojů/bodymakerů, jsou linky na výrobu těchto kovových obalů vybaveny i kvalitním čištěním, zařízením pro dekoraci a inspekčními systémy.

Tvarování hrdla dává obalu tvar

Zařízení na tvarování hrdel TMC-neckers mají k dispozici 40 až 56 tvarovacích stanic. Nezávisle na tom zda je maximální průměr lahví 59 mm nebo 66 mm, maximální délka láhve může být až 245 mm. Rychlost výroby je až 150 lahví za minutu. TMC Bottle Neckers se používají po celém světě. Společnost má další pobočky, například v Hongkongu a v USA.

Zdroj: Syba.cz

Autor: Jana Žižková – Syba.cz