[quote]Obnovení přímého spojení po železnici z Liberce přes Harrachov do Sklářské Poreby v Polsku, které bylo naplánováno na 13. prosince, je stále ohroženo. České dráhy na svém webu od úterý uvádějí, že všechny mezistátní vlaky budou v úseku od Harrachova do Polska bez náhrady odřeknuty, a to od 13. prosince až do odvolání. Podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové oznámení museli vydat, i když jednání s polskou stranou ještě neskončila.[/quote]

„Z technických důvodů byl včera (středeční prohlášení, jedná se o úterý) poslední den možné úpravy informačních systémů – železniční stanice, vozidla, odjezdové tabule a IDOS. Výluka je jediný způsob, jak cestující nemást informací o přímých vlacích do Polska a zároveň kdykoli provoz obnovit,“ uvedla mluvčí.

České dráhy na trati z Liberce do Harrachova využívají moderní vlaky Stadler, které ale nemají potřebná povolení k provozu v Polsku.

„Intenzivní jednání s polským partnerem pokračují. Zájmem Českých drah je, aby přímé vlaky Liberec – Szklarska Poreba v neděli 13. prosince vyjely,“ uvedla Pistoriusová.

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN) je přístupem Českých drah rozčarován a odmítá variantu, že by přímé vlaky do Sklářské Poreby neměly 13. prosince vyjet. „To bych považoval za mimořádně nešťastné vyústění situace, kdy se dva roky jedná ze všemi možnými partnery a výsledkem bude naprostá nedohoda,“ řekl.

Na obnovení přímého spojení se dohodl Liberecký kraj s Dolnoslezským vojvodstvím. Trať mezi Harrachovem a Sklářskou Porebou byla od roku 1945 pro dopravu uzavřená. Pravidelné vlaky se na ni vrátily v srpnu 2010, po rekonstrukci, která stála 138 milionů korun. Zatím se ale musí v Kořenově přestupovat. Spojení do Sklářské Poreby dosud zajišťuje společnost GW Train, které smlouva vyprší 12. prosince. České dráhy by měly provoz převzít o den později.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno