[quote]Obyvatelé Prahy 4 se dočkají na magistrále nové protihlukové stěny. Má stát v ulici 5. května v úseku mezi křižovatkami s Vyskočilovou a Michelskou. Výstavbu stěny po dlouhé diskusi schválili pražští zastupitelé a postará se o ní Technická správa komunikací (TSK). Město má vyjít na asi 165 milion korun. Proti výstavbě se postavili zastupitelé Pirátů a Strany zelených.[/quote]

Jedná se o ochranu vícepodlažních domů a areálu školy v Bítovské ulici. Je to investice, která je projednávána několik let. Po výstavbě bude ochráněna celá oblast,“ řekl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Stěna má měřit 840 metrů, vysoká bude osm metrů a bude prohnutá. Z pohledového hlediska bude mít dvě části – spodní, která bude plná až výšky tří metrů, a horní část tvořenou průhledným materiálem. Přesný termín, kdy bude stavba stěny zahájena, zatím není jasný. Podle materiálu by se tak ale mělo stát zhruba v říjnu letošního roku a stavba by měla trvat do května příštího roku.

Proti plánu stavby se postavili na jednání někteří občané. „Cesta ke snížení hluku může být návratem k maximální rychlosti 50 kilometrů v hodině,“ řekl jeden z nich. Obyvatel Tomáš Bambušek uvedl, že před několika měsíci byla vybudována betonová zástěna. „Ta ale funguje jako hlukový odrážeč,“ řekl. Podle zastupitele z Prahy 4 Daniela Kunce stěna chrání pouze nižší patra. „Pokud jsou stěny takto vysoké, zadržují imise z magistrály a zhoršují provětrávání,“ řekl.

Na stranu obyvatel se přidali zastupitelé Pirátů a SZ. Podle Matěje Stropnického odporuje záměr koaliční smlouvě. „Chystáme projekt humanizace magistrály a tento projekt jde proti tomu. Je to stavba zbytečná a vyhazování peněz, je to proti koncepčním materiálům i programovému prohlášení,“ řekl s tím, že se nejedná o koaliční návrh. Zastupitel a místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský navrhl nejdříve projednat jiné způsoby řešení problému s hlukem.

Naopak návrh stavby podpořila opoziční ODS a TOP 09. „Tady se říká, že se to má řešit jinak, ale neslyšela jsem jediné koncepční řešení,“ řekla předsedkyně zastupitelů Alexandra Udženija.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno