[quote]Ochranná služba Policie České republiky koupila deset rychlých Audi S6 za 21,8 milionu korun. Budou sloužit jako doprovod zahraničních delegací. Uvedli to včera zástupci policie a Porsche Praha Smíchov při předávání vozů.[/quote]

Nové vozy Audi S6 4.0 TFSI quattro nahradí starší doprovodná vozidla Audi A6 3.2 quattro. Nahrazovaná vozidla bude dál využívat v silničním dohledu dopravní policie.

S6 pohání vidlicový čtyřlitrový osmiválec o výkonu 450 koní. Maximální rychlost je u sériového vozu omezena na 250 km/h. Policejní vozy jsou podle požadavků ochranné služby vybavené speciální kamerovou a spojovací technikou a dalšími prvky umožňujícími uplatnění práva v jízdě a bezpečnostními prvky zvyšujícími viditelnost těchto vozidel.

„Tato vozidla budou využívána především jako doprovodná vozidla pro zahraniční delegace při jejich pobytu na celém území České republiky podle mezinárodních dohod,“ uvedl ředitel ochranné služby Jiří Komorous.

Ochranná služba Policie ČR především poskytuje ochranu a bezpečnostní dopravu chráněných ústavních činitelů České republiky a osob, kterým je po dobu jejich pobytu na území České republiky poskytována ochrana podle mezinárodních dohod. Letos ochranná služba zajistila celkem 240 bezpečnostních akcí. Z toho 81 se týkalo zahraničních delegací.

Zdroj: ČTK