[quote]Silničáři v sobotu uzavřou devítikilometrový úsek dálnice D1 na Vyškovsku mezi 220. a 229. kilometrem směrem do Vyškova. Za 239 milionů korun ho bude opravovat firma Metrostav, a to až do konce září. Po dobu rekonstrukce vozovky se bude v jednom směru jezdit dvěma pruhy a v opačném směru jedním pruhem, sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.[/quote]

Při výměně svodidel se bude jezdit oběma pruhy v obou směrech, jedním pruhem v obou směrech se pojede jen v době instalace přechodného dopravního značení,“ doplnil Studecký.

Stavbaři odstraní téměř 30 centimetrů betonové vrstvy, která je v havarijním stavu a plná prasklin, a nahradí ji novou.

Zhruba 30 kilometrů dálnice mezi Brnem a Vyškovem prochází od roku 2012 postupnými opravami, které pro řidiče znamenají komplikace a v době zvýšeného provozu i několikaminutové kolony. Po opravám je však jízda po dálnici komfortnější a bezpečnější. Příští rok už by měla být dálnice mezi Vyškovem a Brnem opravená kompletně.

Devítikilometrový souvisle opravovaný úsek patří mezi ty delší. Nejdelší byl loni na dálnice D2, kde se opravovalo 14 kilometrů v kuse.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno