[quote]Silničáři dnes začnou opravovat dálnici D2 mezi 12. a 18. kilometrem ve směru na Brno. S omezením musejí řidiči počítat až do září. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) za rekonstrukci zaplatí 122 milionů korun. Po většinu doby oprav bude možné jet v jednom směru dvěma pruhy, v opačném pouze jedním pruhem, uvedl v tiskové zprávě mluvčí ŘSD Jan Rýdl.[/quote]

Dálnice D2 se postupně opravuje již několik let kvůli velmi špatnému stavu cementobetonové vozovky, která má řadu prasklin. Silničáři na ní vždy uzavřou celý jízdní pás a nechávají průjezdné celkem pouze tři pruhy vzhledem k tomu, že intenzita dopravy je zde nižší a kolony se tvoří jen výjimečně i tam, kde se jede jedním pruhem. Maximální rychlost v místě omezení je 80 kilometrů za hodinu.

Letos už silničáři opravili úsek směrem na Brno mezi 18. a 24. kilometrem a nyní se opravuje úsek od nultého kilometru po třetí kilometr taktéž směrem do Brna. V tomto úseku je doprava nejhustší a hotov má být v polovině prázdnin. Letos ještě zbývá opravit úsek mezi 10. a 15. kilometrem směrem do Bratislavy. Tím bude tento směr téměř hotov, směrem do Brna bude potřeba opravit ještě zhruba polovina ze 60 kilometrů na českém území.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno