[quote]Přesněji řečeno se pravomoc policie zadržet řidičské průkazy nerozšířila, jak navrhoval lidovecký poslanec Petr Kudela. V třetím čtení novely zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích to odmítl nejdříve zpravodaj zákona a poslanec vládního ANO Martin Kolovratník a poté i poslanecká sněmovna.[/quote]

Pravomoc policie zadržet řidičské průkazy v případě požití alkoholu či omamných látek zůstává, její rozšíření při podezření na méně závažné prohřešky však neprošlo a nadále zákazu činnosti – ztrátě řidičského oprávnění musí předcházet správní řízení. To je velmi důležité pro profesionální řidiče, neboť ti by i při pouhém podezření a následném neprokázání daného přestupku, které může trvat několik týdnů až měsíců, byli v mezičase připraveni o zaměstnání, a tedy i obživu.

Zákon mimo jiné také přináší větší ochranu řidičů při nakládce, když zavádí spoluodpovědnost odesílatele za naložení nákladu. V mnoha případech totiž řidič nakládku nemůže nijak ovlivnit, ba mnohdy u ní není vůbec přítomen, ale doposud za ni nesl veškerou zodpovědnost.

Zdroj: ČESMAD – Martin Felix

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno