[quote]Odolena Voda plánuje vyhlásit zákaz výstavby v místě, kde měl vzniknout sjezd z dálnice D8. Obává se zhuštění dopravy. Křižovatka s dálnicí je přitom nutná pro rozšíření Letiště Vodochody, které za zhruba tři miliardy korun připravuje skupina Penta.[/quote]

„Primárním důvodem je ochrana zdraví obyvatel města Odolena Voda,“ řekl místostarosta Tomáš Lohniský. Město poukazuje na to, že křižovatku v roce 2014 vyškrtl Středočeský kraj ze zásad územního rozvoje, protože nebyl řádně posouzen její vliv na životní prostředí. Kraj chce ale nyní sjezd do dokumentu vrátit.

Letiště Vodochody chystá proti zákazu výstavby námitku. Mluvčí Penty Ivo Mravinac navíc zdůraznil, že také sousední Aero Vodochody má kvůli absenci sjezdu z dálnice problémy, a to například s přepravou nadměrných nákladů. Ministerstvo dopravy proti plánům křižovatky nic nenamítá, ale svůj postoj označuje jako neutrální, protože investorem má být právě skupina Penta.

Rozšířené letiště mělo podle prvních plánů začít fungovat už letos. Z původně továrního areálu chtějí provozovatelé udělat letiště pro nízkonákladové aerolinie a privátní lety. Proti záměru ale protestují okolní obce. Bránit rozšíření letiště chtějí také kasační stížností. Obávají se například hlukové zátěže a nedostatečného řešení odvodnění ploch.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno