[quote]Zvýšit bezpečnost chodců i zlepšit podmínky pro cyklistickou dopravu v Olomouci mají projekty v celkové hodnotě 31 milionů korun, které připravuje radnice. Město chce na chystané investice získat dotace z Integrovaného operačního programu, sdělil primátorův náměstek Ladislav Šnevajs (KDU-ČSL).[/quote]

Na seznamu připravovaných projektů je rekonstrukce důležitého podchodu u olomoucké fakultní nemocnice, bezbariérové úpravy komunikací na Nových Sadech, dopravní opatření v městské části Nedvězí a nové úseky cyklostezek.

„Podchod pod velmi frekventovanou komunikací v blízkosti fakultní nemocnice je již v nevyhovujícím technickém stavu. To by se nyní mohlo změnit, pokud uspějeme s žádostí o dotaci,“ uvedl Šnevajs.

Radnice chce s pomocí dotace, která může pokrýt až 90 procent nákladů, postavit také dvě cyklostezky. Jedna má navazovat na již vybudovanou Jantarovou stezku a pokračovala by do ulice Jeremenkovy směrem k hlavnímu vlakovému nádraží. Stát má 3,9 milionu korun.

„Místo neudržované polní cesty mezi Týnečkem a Chválkovicemi by měla být vybudována cyklostezka za 5,6 milionu korun, její součástí bude i úprava vedení plynovodu,“ dodal Šnevajs.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno