[quote]Olomoucká radnice letos nechá opravit čtyři mosty a jednu lávku pro pěší. Podle odborníků jsou totiž v havarijním stavu. Rekonstrukce bude stát zhruba deset milionů korun, řekl primátor Antonín Staněk (ČSSD).[/quote]

„Většina (opravovaných) mostních objektů umožňuje překonání Mlýnského potoka. V jednom případě jde o most přes řeku Oskavu v Chomoutově. Vzhledem k tomu, že se všechny stavby nacházejí v havarijním stavu, nechali jsme na ně zpracovat nezbytné projektové dokumentace,“ uvedl.

Rekonstrukce podle primátora výrazně nezkomplikuje provoz na mostech. „Probíhat bude buď bez uzávěry, nebo pouze za krátkodobé uzávěry. Opravy budou zahájeny hned jak to dovolí počasí, protože mají být dokončeny letos,“ dodal Staněk.

Oprava čtyř mostů a jedné lávky pro pěší bude stát přes deset milionů korun. Dalších zhruba 11 milionů korun si vyžádala projektová dokumentace. „Celkové náklady se pohybují kolem 22 milionů korun. Všechny finanční prostředky jsou vyčleněny z rozpočtu města,“ uvedl primátor.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno