[quote]Olomoucký kraj bude od ledna příštího roku zajišťovat zimní údržbu bezmála 30 kilometrů silnic v okolí tří nových obcí, které vzniknou na území vyčleněném z Vojenského újezdu Libavá. Náklady na zimní údržbu silnic k obcím Luboměř pod Strážnou, Kozlov a Město Libavá kraj odhaduje na 1,5 milionu korun, řekl hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD). O zajištění sjízdnosti silnic na Libavé se dosud starala výhradně armáda.[/quote]

„Olomoucký kraj převezme silnice od Vojenského újezdu Libavá po již dohodnutých opravách. To znamená, že silnice včetně mostů budou v přiměřeně dobrém stavebním stavu tak, aby kraj nemusel hned v prvních letech investovat větší finanční prostředky do oprav,“ uvedl Rozbořil.

Hejtmanství už postupně přebírá silnice na Libavé, do jejichž opravy armáda letos investovala několik milionů korun. Podle Rozbořila zbývá ještě odstranit některé menší nedodělky, což také zaplatí armáda.

Kvůli nárůstu počtu kilometrů, jejichž sjízdnost je třeba v zimě v Olomouckém kraji udržovat, pořídil kraj dva nové sypače. Náklady na zimní údržbu silnic v Olomouckém kraji se v průměru pohybují kolem 160 milionů korun za jednu zimní sezonu.

V Olomouckém kraji je 3129 kilometrů silnic druhé a třetí třídy, z toho v zimě neudržovaných je 202 kilometrů. Správa silnic Olomouckého kraje zajišťuje také údržbu 419 kilometrů silnic první třídy. V regionu v posledních letech ubývá silnic, které se v zimě neudržují. Loni se silničáři začali starat o sjízdnost dalších 12 kilometrů silnic.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno