[quote]Zrychlit výkup pozemků pro plánovaný severní obchvat Prostějova má nová kancelář, kterou zřídí Olomoucký kraj společně s prostějovskou radnicí. Město totiž musí vykoupit více než stovku parcel a s některými majiteli jsou jednání složitá. Dotace na výkup pozemků přitom bude k dispozici pouze následující tři roky, sdělil hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD).[/quote]

„Stavba severního obchvatu se týká 118 parcel, které mají různé vlastníky. Obchvat přijde celkem na 400 milionů korun. Částka potřebná na výkupy pozemků je alokována v rámci projektu ITI pouze do roku 2018,“ upozornil Rozbořil.

Nová kancelář bude výkupy pozemků pro severní obchvat Prostějova vyřizovat a koordinovat.

„Výkupy, se kterými jsou největší problémy, budeme realizovat společně. Někteří majitelé pozemků ani neodpověděli na naši nabídku, jiní požadují vyšší cenu, což je pro nás nepřijatelné,“ řekla primátorka Prostějova Alena Rašková (ČSSD).

Pokud se nepodaří pozemky vykoupit včas, může projekt podle Raškové přijít o peníze z evropských dotací. Chystaný obchvat Prostějova je přitom důležitý pro odklon dopravy z centra města, kterým nyní projíždí velké množství automobilů. Centrum Prostějova patří dlouhodobě k místům s nejhorším stavem ovzduší v regionu, upozornila Rašková.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno