[quote]Městský dopravní podnik Opava se poprvé ve své historii zapojí do masopustu a masopustního veselí. V neděli 7. února vypraví speciální karnevalový masopustní trolejbus, který bude jezdit na lince 201. Cestující se v tomto spoji setkají s masopustními maškarami a flašinetářem, řekl mluvčí podniku Jaromír Šimánek.[/quote]

„Masopust již tradičně představuje období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami – Vánocemi a Velikonocemi. V masopustní neděli se proto v mnohých městech a obcích vypravují do ulic průvody maškar, které se společně s hudebníky a ostatními přihlížejícími radují a vytvářejí atmosféru toho správného lidového veselí,“ uvedl mluvčí.

Opavský masopustní trolejbus bude ulicemi města jezdit od 14:00 do 18:00. Akce je určena hlavně pro rodiny s dětmi.

„Zájemci i běžní cestující se budou moci setkat přímo v tomto trolejbuse a na jeho zastávkách s nefalšovanými masopustními maškarami a opravdovým flašinetářem Františkem Šťastným, který na svůj nástroj bude vyhrávat k pobavení všech,“ řekl Šimánek.

Informace o příjezdech a odjezdech opavského masopustního trolejbusu na jednotlivé zastávky se cestující dočtou na stránkách podniku www.mdpo.cz.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno