[quote]Oprava Litvínovického mostu v Českých Budějovicích zasáhne i křižovatku Mánesovy ulice a třídy Boženy Němcové. Vznikne tam nový odbočovací pruh, který by měl napomoci lepší průjezdnosti křižovatkou. Odbočovací pruh bude dokončen ve stejnou dobu jako oprava mostu, kde je konec prací naplánovaný na 15. července. Úprava křižovatky více nezkomplikuje omezený provoz v místě, řekl náměstek českobudějovického primátora František Konečný.[/quote]

„Odkoupili jsme část pozemku od společnosti ČEVAK, která sídlí vedle silnice. Celá komunikace se tím pádem rozšíří a vznikne tam samostatný odbočovací pruh,“ uvedl. Momentálně se před křižovatkou ve směru od Českého Krumlova do centra města řadí vozidla do dvou pruhů. Jeden jen zčásti odbočuje doprava do ulice Boženy Němcové. Další směruje dopravu dále po Mánesově třídě. „Od léta tak bude speciální pruh na odbočení a dva povedou rovně křižovatkou,“ uvedl Konečný.

Město podle něj o pracích na rozšíření vozovky rozhodlo nyní ve chvíli, kdy zakázku vyhrála stejná firma, která opravuje vedlejší Litvínovický most. Výstavba odbočovacího pruhu začne 13. května.

Oblast Litvínovického mostu a křižovatky mezi Mánesovou třídou a ulicí Boženy Němcové patří k nejvytíženějším dopravním bodům ve městě. Je to místo, kde se střetávají vozidla přijíždějící od Českého Krumlova, Písku, Strakonic či Plzně, a také tudy jezdí obyvatelé velkých sídlišť Vltava a Máj. Často se zde proto tvoří kolony.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno