[quote]Rekonstrukce mostu u Vintířova, která komplikuje dopravu v okolí Chodova, má skončit do konce listopadu. Stavbu původně za 11,2 milionu zkomplikoval horší stav mostu, než projekt předpokládal. Projekt se tak musel předělat. Přesto by silnice z Lomnice do Vintířova měla začít opět sloužit v prosinci, uvedl včera ředitel Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje Zdeněk Pavlas.[/quote]

„Termín dokončení je sice až 9. prosince, ale snažíme se, aby do konce listopadu bylo vše hotovo. Pokud ovšem bude přát počasí,“ uvedl Pavlas s tím, že hned po kolaudaci chtějí silničáři silnici otevřít.

Kvůli opravě mostu musí řidiči jezdit po objízdné trase přes Boučí a Vřesovou nebo přes Královské Poříčí a Nové Sedlo.

Hned po zahájení stavby se ukázalo, že pilíře mostu jsou v horším stavu, než se čekalo. Rekonstrukce zahrnovala zbourání starého mostu, který nahradila nová mostní konstrukce s rozpětím 18 metrů.

Most měl být původně dokončen už na konci října. Úprava projektu ale termín prodloužila. Podle Pavlase si změny sice vyžádají vícepráce, ale na některých nákladech se podařilo naopak ušetřit. Výsledná cena by se tak neměla příliš lišit od původní.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno