[quote]Oprava utržené silnice ve svahu u železničního přejezdu v Žiželicích u Žatce potrvá nejméně rok. Komunikaci zatěžují kamiony jedoucí od Mostu na Plzeň. Do Žatce se řidiči dostanou objížďkou. Město však s její trasou nesouhlasí, obává se vlivu dopravy na statiku přilehlých domů, bylo zjištěno z usnesení zastupitelstva.[/quote]

Příčin utržení komunikace je podle správce, kterým je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), několik.

„Stavba je v prudkém údolním svahu náchylném k pohybům. Silnice je navíc zatížena nákladní dopravou na velmi citlivém místě za přejezdem a na svahu. Vliv může mít i případný přítok podzemní vody,“ řekla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Práce na opravě začaly koncem listopadu. ŘSD se rozhodlo pro provoz jedním směrem. Od Žatce do Mostu tak řidiči projedou staveništěm, opačným směrem musí po zhruba třináct kilometrů dlouhé objížďce. Ta vede přes Hořetice a prochází v Žatci ulicemi Chomutovská a Osvoboditelů.

Žatečtí zastupitelé s trasou nesouhlasí. V přijatém a zveřejněném usnesení vyjadřují obavu o bezpečnost účastníků silničního provozu v Žatci a vlivu dopravy na statiku domů. Stejnou objížďku využívají i linkové autobusy. Žatecký místostarosta Jaroslav Špička poslal vyjádření krajskému úřadu. Podle zastupitelů by bylo možné provoz ve zúženém místě silnice I/27 vyřešit kyvadlovým provozem se světelnými semafory. Překážkou v takovém řešení je však blízkost železničního přejezdu se závorami.

Stavba bude dokončena podle Ledvinové v listopadu 2016. Částečná uzavírka je zatím naplánována do konce ledna. Úplnou uzavírku silnice ŘSD neplánuje. Náklady na rekonstrukci vlastník odhaduje na 1,1 milionu korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno