[quote]Dopravu v Olomouci na jaře na několik týdnů zkomplikuje oprava tramvajové trati a frekventované Wolkerovy ulice. Místo tramvají budou v této části Olomouce v době opravy jezdit autobusy, řidiči budu muset jezdit po objízdných trasách, řekl primátor Antonín Staněk (ČSSD).[/quote]

První část tramvajové trati ve Wolkerově ulici byla opravena loni na jaře. Letos se chystá rekonstrukce tramvajové trati a přilehlé vozovky v úseku od zastávky Wolkerova po železniční přejezd. Oprava kolejí bude zahájena 16. března a skončit má do 10. dubna.

„Rozhodli jsme se využít plánované opravy tramvajové trati a v tomto místě také opravit vozovku, která už je místy dost opotřebovaná. Opravy komunikace a tramvajové trati je nutné koordinovat, proto oprava komunikace začne o dva týdny dříve než oprava trati, tedy 1. března,“ uvedl Staněk.

Zpočátku bude uzavírka Wolkerovy ulice pouze částečná a místem projedou autobusy a dopravní obsluha. „Od 16. března už se do těchto míst dostanou pouze vozidla integrovaného záchranného systému, případně nezbytná dopravní obsluha,“ uvedl primátor. Rekonstrukce vozovky ve Wolkerově ulici bude stát 5,6 milionu korun.

Objízdná trasa ve směru na Brno či v opačném směru povede ulicemi Velkomoravská, Babíčkova a Wittgensteinova. Automobily jedoucí od Brna směrem na městskou část Lazce budou využívat objízdnou trasu ulicemi Albertova, Foerstrova, třída Míru, Litovelská a Palackého.

„Oprava zásadním způsobem omezí městskou hromadnou dopravu, protože tam nebude možné projíždět tramvajemi,“ řekla mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Martina Krčová. Bude proto podle ní zavedena náhradní autobusová doprava. Oprava kolejí ve Wolkerově ulici je podle mluvčí nutná, protože trať je v těchto místech v havarijním stavu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno