[quote]Železničáři opravují trať mezi Chomutovem a Žatcem. Náklady na rekonstrukci přejezdů, mostů a zabezpečovacích zařízení jsou 760 milionů korun. Na modernizované trati budou moci vlaky jezdit rychlostí až 100 kilometrů v hodině, řídit je bude centralizovaný uzel v Žatci, řekl mluvčí Správy dopravní železniční cesty (SŽDC) Marek Illiaš.[/quote]

Na trati Žatec – Březno u Chomutova je kvůli opravám na železnici výluka. Skončí 25. července, ale další stavební a technologické práce budou pokračovat. „V rámci této akce se vymění železniční svršek v celém úseku Žatec – Březno, což je čtrnáct kilometrů,“ uvedl Illiaš. Práce zahrnují opravu nástupištních hran ve stanicích Žatec a Hořetice, opravu osmi železničních přejezdů, sedmi mostů a sedmnácti propustí.

V plánu je i výměna zabezpečovacích zařízení. „Po ukončení akce bude v úseku Žatec – Březno u Chomutova zvýšena traťová rychlost a centralizováno řízení v uzlu Žatec,“ uvedl Illiaš. Na trati ale zůstanou železniční přejezdy, které jsou zabezpečené jen výstražnými kříži.

Práce na železnici komplikují i silniční dopravu. Se zdržením musí počítat řidiči na silnici mezi Žatcem a Mostem v obci Žíželice. Právě v Žíželicích se loni utrhla silnice ve svahu u železničního přejezdu. Komunikaci, která prudce klesá do údolí a pak serpentinami stoupá, zatěžují kamiony jedoucí od Mostu na Plzeň.

Zdroj: ČTK