[quote]Rekonstrukce obchvatu Vodňan uzavře na tři měsíce silnici I/20 mezi Českými Budějovicemi a Pískem. Uzavírka zhruba šestikilometrového úseku začne 14. března. Řidiči se musí připravit na zdržení, jelikož budou muset využít objízdné trasy, které povedou po silnicích nižších tříd. Policie o tom informovala na svém webu.[/quote]

Uzavírka obchvatu Vodňan potrvá do 27. června. Po tu dobu bude komunikace I/20 neprůjezdná v obou směrech.

„Objízdné trasy budou vytýčeny pro nákladní dopravu nad šest tun, autobusy i ostatní dopravu. Řidiči musí pečlivě sledovat dopravní značení. Bude vytýčeno minimálně šest objízdných tras, nicméně ty nejsou kapacitně adekvátní uzavřené komunikaci,“ řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Nejkomplikovanější objízdná trasa čeká nákladní dopravu. Povede ve směru z Českých Budějovic od Češnovic na Netolice, Prachatice, Vimperk, Strakonice, Novou Hospodu a Písek. Tím se trasa prodlouží zhruba o 40 kilometrů. Ostatní vozy pak pojedou z Českých Budějovic přes Hlubokou nad Vltavou, Albrechtice nad Vltavou, Nový Dvůr a odtud do Písku. V opačném směru na České Budějovice přes Vodňany a Újezd.

Silnice I/20 je momentálně jednou z nejvytíženějších vozovek v Jihočeském kraji. Přes Písek spojuje České Budějovice s Prahou.

Zdroj: ČTK