[quote]Opravy Bělohorské ulice v Praze 6 by měly začít v roce 2018. Přibude více než stovka stromů a plácky s lavičkami. V plánu je také zasypání podchodu na Malovance, informoval o tom v tiskové zprávě mluvčí Institutu plánování a rozvoje (IPR) Adam Švejda. Bělohorská vede celým Břevnovem a částí Střešovic.[/quote]

„Navrhujeme nové plácky s lavičkami pro posezení – například u zastávky Břevnovský klášter, Drinopol nebo před základní školou Marjánka,“ popsal chystané úpravy, které vzešly z diskuse s občany ředitel IPR Petr Hlaváček.

V plánu je nová dražba z tradičních pražských kostek doplněná pásem velkoformátových dlaždic, opraví se i schodiště. „Navíc zdvojnásobíme počet stromů z dnešních 100 na 208 kusů,“ doplnil.

Změny vycházejí z přání místních. Právě místa pro setkávání jim na více než dva kilometry dlouhé třídě chybějí. Téměř nevyužívaný je podchod pro pěší na Malovance. „Je sice nejstarší v Praze, ale chodci jej i kvůli nevábnému prostředí téměř nevyužívají,“ vysvětlil Švejda.

Silnice bude zúžená ze dvou do jednoho pruhu. Provoz ve dvou pruzích je pozůstatkem výstavby tunelového komplexu Blanka, kdy po Bělohorské jezdila všechna auta ze strahovského tunelu. Zmizí také některá zábradlí, která nahradí nízké zábrany.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno