Zdroj: freeimages.com

[quote]Práce na části Evropské třídy za sjezdem z Pražského okruhu skončila. Celková rekonstrukce úseku v délce 1,5 kilometru a navazující dopravní omezení měly původně trvat do 6. listopadu. O skončení prací informovala Technická správa komunikací (TSK). Komunikace je klíčová pro dopravu na letiště. V Praze 6 dopravu stále komplikují opravy Patočkovy ulice, které potrvají do 18. listopadu.[/quote]

„Důvodem zkrácení stavby bylo zrychlení pokládky asfaltových vrstev a kvalitní podkladová vrstva zastávkových zálivů. Zejména u páteřních komunikací typu Evropská je každý den urychlení rekonstrukce pro dopravu mimořádně důležitý,“ sdělil náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

V Praze 6 stále pokračují opravy frekventované Patočkovy ulice. Ta navazuje na Bělohorskou a Karlovarskou a při cestách do práce ji kromě Pražanů využívají i dojíždějící Středočeši. Zejména ve špičkách proto kvůli zúžení v oblasti vznikají zácpy. Podle vedení městské části se opravy měly provést o prázdninách.

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář se v minulosti opakovaně v otázce dopravy dostal do sporů s náměstkem Dolínkem. Otevření tunelového komplexu Blanka podle něj do okolí dejvického Vítězného náměstí přineslo více aut, a loni proto po magistrátu požadoval sérii opatření, která by dopravu zklidnila. Chtěl například uzavření výjezdů z Blanky na Prašném mostě. To se nakonec nestalo.

Zdroj: ČTK