[quote]Kvůli středečnímu vyvrcholení oslav 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě, které se bude konat na Prokešově náměstí před budovou Nové radnice, bude v centru města omezena doprava. Zhruba na hodinu bude uzavřeno frekventované okolí kruhového objezdu před budovou ostravského magistrátu, řekla ČTK jeho mluvčí Andrea Vojkovská.[/quote]

,,V době od 17:30 do 18:30 hodin bude uzavřena ulice 30. dubna od křižovatky se Sokolskou třídou po kruhový objezd a také Sokolská třída od křižovatky s ulicí Českobratrskou po křižovatku s ulicí Horova, a to pro individuální i hromadnou dopravu,“ upřesnila Vojkovská.

Během hodinové uzávěry budou mimo provoz zastávky Vozovna trolejbusů, Hornická poliklinika a Nová radnice.

Linka číslo 101 bude jezdit odklonem po Muglinovské a Bohumínské ulici, trolejbusy číslo 102 po Muglinovské a Bohumínské ulici přes Most Miloše Sýkory a linka číslo 103 po Bohumínské ulici a přes Most Miloše Sýkory.

Linka číslo 106 bude nahrazena v celé délce autobusy a povede odklonem ve směru na Důl Heřmanice přes Zborovskou, Nádražní a Českobratrskou ulici. Ve směru na Hlavní nádraží pojede po Českobratrské a Nádražní ulici.

Akce začne v 15:00. Kromě kulturního programu a atrakcí pro děti bude rovněž zapečetěna truhla se vzkazy budoucím generacím.

,,Dřevěná truhla se vzkazy bude následujících padesát let uložena v budově radnice. Klíč si budou předávat primátoři města. V truhle budou uloženy všechny psané, kreslené, snímané, namluvené či natočené vzkazy, které budou do termínu jejího zapečetění sesbírány,“ uvedla mluvčí.

Program vyvrcholí od 18:00 ohňostrojem, který se v centru města naposledy konal před sedmi lety. Pyrotechnika bude odpalována přímo z radniční věže a od 17:45 tak budou muset návštěvníci z bezpečnostních důvodů opustit Prokešovo náměstí a ohňostroj sledovat z míst za kamennými kostkami na silnici právě u kruhového objezdu.

Zdroj: ČTK