[quote]Osm asijských nízkonákladových leteckých společností vytvořilo alianci, v rámci které budou nabízet cestujícím navzájem své lety. Aliance nazvaná Value Alliance bude schopná nabídnout cestujícím rezervaci na spoje do více než 160 destinací.[/quote]

Cestující si budou moci objednat let přes internetové stránky jakéhokoliv ze členů aliance. Patří mezi ně Vanilla Air, která je součástí japonské ANA Holdings, singapurské Scoot a Tiger Airways, australské Tiger Airways Australia, thajské NOK Airlines a NokScoot, Cebu Pacific a jihokorejské Jeju Air. Aliance nezahrnuje větší nízkonákladové společnosti jako AirAsia.

Aliance tak výrazně zvýší svůj geografický rozsah. Jejím cílem je spojit menší aerolinky a udělat z nich v regionu alternativu větším skupinám, jako jsou AirAsia a Jetstar.

Value Alliance

Cestující si budou moci v rámci jedné transakce na internetových stránkách jednoho z členů aliance vybrat let, sedadlo, jídlo a možnost přepravy zavazadla i u dalších členských aerolinek. Spolupráce však nebude tak silná jako v rámci globálních leteckých aliancí Star Alliance, Oneworld či SkyTeam. Tyto programy zahrnují i dohody o sdílení kódů, přístup do salonků partnerských firem, spolupráci na věrnostních programech, společný prodej a marketing a koordinaci sítě a cen. Tato spolupráce však vyžaduje schválení regulačními úřady a asijské nízkonákladové aerolinky ji zatím neplánují.

Asijské nízkonákladové společnosti se co nejvíce snaží využít prudkého růstu poptávky v regionu a objednaly si stovky letadel od obou předních výrobců, Airbus a Boeing. Americký Boeing očekává, že v nejbližší budoucnosti vstoupí na asijský letecký trh ročně 100 milionů nových cestujících.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno